Avrupa İklim Eylem Ağı (CAN Europe) Türkiye için genel kongre düzenledi

Türkiye’de CAN Europe üyeleri arasında yer alan sivil toplum kuruluşları bu program sayesinde bir araya geldi.

CAN-Europe Türkiye ev sahipliğindeki programa; İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği, Tohum Derneği, Ekosfer Derneği, Kadıköyü Bilim Kültür ve Sanat Dostları Derneği (KADOS) ve Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) katıldı. Programda İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği’ni Gülşah Deniz Atalar ve Nuray Çaltı temsil etti. Dernek başkanımız Baran Bozoğlu ve yönetim kurulundan Tekin Altuğ ise programa iş ortamlarına rağmen kısa bir süreliğine de olsa katılmışlardır.

CAN Europe Türkiye oturumu katılımcıların kendisini ve kuruluşunu tanıtması ile başlamıştır. Üye örgütler kuruluş amaçları, faaliyetleri ve 2021 programları hakkında kısa bilgi vermiştir. Daha sonra katılımcılar Türkiye’nin iklim politikası hakkında kısa bir değerlendirme yapmıştır. Türkiye’de iklim hareketinin hedeflerinin neler olması gerektiği konusunda beyin fırtınası yapılmıştır. Ve nihayetinde sonraki adımlarımızın neler olması gerektiği konusunda yol haritası oluşturulmuştur.

Program sonunda, CAN-Europe Türkiye’yi temsil eden sivil toplum örgütlerinin ayda bir toplantı yaparak iklim krizi konusunda TR ve TR dışındaki gelişmelerin paylaşılmasına karar verilmiştir.

Toplantıdan görüntüler;

Kategoriler Güncel Haberler