“Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara Buluşması” karbon nötr gerçekleştirildi

Dernek olarak iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarımıza bir yenisini ekledik: Toplantıları karbon-nötr hale getirerek doğamıza verdiği zararı olabildiğince azaltmaya, iklim değişikliği mücadelemizi ise güçlendirmeye yardımcı oluyoruz. 26 27 28 Aralık Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara buluşması karbon-nötr gerçekleşti.

Derneğimiz bir düğün etkinliğinden sonra bir toplantının da karbon-nötr yapılmasını sağladı. Toplantıya Antalya, Aydın, Adana, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Muğla ve Mersin büyükşehir belediye başkanları katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Toplantımızı karbon nötr hale getirmek için Tarım Kampüsümüzde 11 Büyükşehir Belediye Başkanımız adına 1250 fidan dikiyoruz.” diyerek toplantının karbon-nötr gerçekleştirildiğini onaylamıştır.

Toplantıya dernek başkanımız Dr. Baran Bozoğlu da katılım gösterdi ve Yerel İklim Eylem Planlarından bahsettiği sunumu ile toplantıya katkı sunmuştur. Dr. Bozoğlu konuşmasında özellikle iklim değişikliği ile mücadelede iki temel bileşen ve olmazsa olmaz olan uyum ve azaltımın öneminden bahsetti.

Kategoriler Güncel Haberler